39. ročník turnaje Rumparáda

Turnaje se v sobotu 16.6.2018 zúčastnilo opět 20 hráčů rozdělených do dvou skupin. Po vyrovnaných zápasech postoupili do druhé části vždy čtyři dvojice ze základních skupin.
Opět se  nehrálo play-off, ale finálová skupina se započtením výsledků ze základních skupin.   

Několik poznatků z průběhu turnaje:

Tomáš Richter zaplatil dvojnásobný vklad do turnaje a tak si vydláždil cestičku k vítězství.

Oproti 34. ročníku, kdy první time byl vyžádán již po třech míčích prvního zápasu

(Cabalka), byl time vyžádán až ve 12. zápase  (Kilevník).

V průběhu turnaje došlo po mnoha letech ke zranění dokonce dvou hráčů, výrony kotníkú

byli postižení Ján Klimek a Láďa Šilinek.

Limonáda došla již v 15 hodin.

Eda Petiška je věčně druhý.

Milan Souček ani jednou neprohrál a přitom skončil čtvrtý.

Tomáš Richter se při každé své účasti na turnaji stane vítězem, tentokrát potřetí.

Před vyhlášení vítězů turnaje byla předána speciální cena pro Václava Lebedínského, nejstaršího a nejtěžšího účastníka turnaje a přitom historicky nejúspěšnějšího hráče Rumparády, osminásobného vítěze turnaje.

 Výsledky turnaje:

1. místo: Tomáš Richter – Petr Kudláček

2. místo: Eda Petiška – Ján Klimek x Petr Kilevník  

3. místo: Michal Skořepa – Jan Jandík

Spotřeba: 

Spotřeba piva nebyla podchycena.

11,3 l destilátu … 452 malých panáků, 22,6 malých panáků/hráč    

Rekordy ročníku:
Milan Souček ani jednou neprohrál a přitom skončil čtvrtý.

Tomáš Richter se při každé své účasti na turnaji stal vítězem, tentokrát potřetí.

Nekrolog

Ze vzpomínek volejbalistů na našeho kamaráda Ladislava Lebó

Láďa se jednoho říjnového dne roku 1966 potkal s dalším sportovcem Standou Horákem a dohodli se, že obnoví volejbal v Jaroměři. Těmto dvěma nadšencům se podařilo shromáždit kolektiv hráčů, který začal usilovat o dosažení úspěchů získaných v letech minulých. Z Ládi se stala dominantní postava jak na hřišti, tak i mimo něj. Na hřišti byl spolehlivým hráčem, tím pověstným jazýčkem na vahách rozhodujícím zápasy. Mimo hřiště byl velkým organizátorem života oddílu, obrovsky pracovitým člověkem. Láďa byl prvním předsedou obnoveného oddílu volejbalu, dále trenérem mládeže a prvního družstva žen. Měl i zkoušky rozhodčího. Přes služby v zaměstnání se vždy dokázal dostavit na mistrovská utkání, třeba i taxíkem do Chrudimi na své náklady. Po čtrnácti letech odešel z Jaroměře za zaměstnáním do Trutnova a stal se hráčem Janských Lázní. Přesto se do Jaroměře každoročně rád vracel na turnaje, pokud mu stačily fyzické síly. V roce 2010 při slavnostním otevření sportovní haly mu byl starostou města předán pamětní list za rozvoj sportu v Jaroměři. Naposledy jsme Láďu viděli v Jaroměři při oslavách 50 let obnovení volejbalu v květnu 2016, kde byl oceněn jako zakládající člen oddílu volejbalu. Pak přišla ta smutná zpráva. Tak tedy sbohem kamaráde Láďo, zaklepal jsi na nebeskou bránu. Budeme na tebe vzpomínat.

Pan Ladislav Lebó zemřel dne 18. ledna ve věku 74 let.

Ivan Paulus

36. ročník turnaje Rumparáda

36. ročník turnaje Rumparáda

Za příšerného vedra se sešlo 18 hráčů, kteří vytvořili 9 vyrovnaných dvojic. Hrála se jedna skupina systémem každý s každým s tím, že bude následovat play-off. K play-off ovšem nedošlo jednak vinou počasí, které se dramaticky změnilo, jednak stavem hráčů. Situace, kdy si soupeřící dvojice v rozporu s pravidly, ale za nadšení diváků, vyberou v jednom zápase 15 oddechových časů, připomíná doby dávno minulé.

Výsledky turnaje:

1. místo: Petr Vavřín – Jan Hašek

2. místo: Eduard Petiška – Karel Zemek

3. místo: Roman Máša – Libor Mušák

Spotřeba:

200 piv … 11,1 piv/hráč

10,5 l destilátu … 525 malých panáků, 29,1 malých panáků/hráč

Rekordy ročníku:

Při téměř nulovém množství příchozích mají veškerou spotřebu na svědomí hráči

Po konzultaci a schválení diváky dvojice Novotný, Cabalka L. a Petiška, Zemek

ve vzájemném zápase měla nejméně 15 oddechových časů

Jasná prohra v Broumově

OP-1-M: Slovan Broumov - SG Jaroměř 3:0(16,20,19)

K nejvzdálenějšímu soupeři do Broumova zajížděla garda ještě v podzimním čase se začátkem utkání v 16,30, čímž byla omezena účast některých hráčů. Né všichni si mohli dovolit tak brzo z práce... 

Číst dál...

Podzim zakončen porážkou

OP-1-M: SG Jaroměř - TJ Červený Kostelec C 1:3(-22,-12,14,-13)

V posledním kole hostila SG Jaroměř vítěze loňského ročníku Okresního přeboru tým Červeného Kostelce, složený z exkrajských hráčů vyššího věku. Tento zápas měl rozhodnout o podzimním přeborníkovi, oba celky měli shodně 1 porážku.

Číst dál...

34. ročník Rumparády

Za nádherného počasí, které by i Bača záviděl :-), se konal již neskutečný 34. ročník tradičního a na celém světě ojedinělého turnaje Rumparáda.

Číst dál...

35. ročník Rumparády

Výsledky se zpracovávají a připravuje se článek k uveřejnění.

Jasná prohra v Broumově

OP-1-M: Slovan Broumov - SG Jaroměř 3:0(16,20,19)

K nejvzdálenějšímu soupeři do Broumova zajížděla garda ještě v podzimním čase se začátkem utkání v 16,30, čímž byla omezena účast některých hráčů. Né všichni si mohli dovolit tak brzo z práce... 

 

K utkání se jako obvykle nepodařilo dojet včas, naštěstí tolerantní rozhodčí nechal hostující hráče alespoň sáhnout na míč a povolil krátké rozcvičení. Úvod prvního setu hodně napověděl o kvalitě domácího týmu, ten se ihned ujal několikabodového vedení, které postupně navyšoval. Po několika míčích se probudili i hosté, ale nedokázali si poradit se stoprocentním útokem domácích, když už se podařilo míč nadrazit, chyba nebo nepřesnost v poli přidala bod na domácím ukazateli. Set byl dohrán se skórem 25-16. V druhém dějství se situace od začátku opakovala, snadné vedení domácí uklidnilo a hráli si svoji hru. Jaroměř byla nucena dotahovat, na útoku se jí celkem dařilo, ale podržet si servis na několik výměn schopna nebyla. Domácí převyšovali soupeře hlavně obětavou hrou v poli a stále velmi slušným útokem, patřil jim i druhý set po výhře 25-20. I ve třetím setu Jaroměř nezachytila začátek a musela korigovat skóre doháněním ztráty. Hostům svitla naděje po několika vyhraných výměnách, kdy snížili na 13-16, následující chyby na přijmu Jaroměře ale opět domácímu týmu vrátili jistotu a ten dovedl utkání do vítězného konce. Výhra 3:0 byla pro domácí zasloužená, pro Jaroměř zdrcující...

SG zakončí podzimní část soutěže na domácím hřišti v utkání s loňským vítězem Okresního přeboru Červeným Kostelcem, který má stejně jako Jaroměř pouze 1 porážku, vítěz tohoto utkání bude přezimovat v tabulce na prvním místě.