Nekrolog

Ze vzpomínek volejbalistů na našeho kamaráda Ladislava Lebó

Láďa se jednoho říjnového dne roku 1966 potkal s dalším sportovcem Standou Horákem a dohodli se, že obnoví volejbal v Jaroměři. Těmto dvěma nadšencům se podařilo shromáždit kolektiv hráčů, který začal usilovat o dosažení úspěchů získaných v letech minulých. Z Ládi se stala dominantní postava jak na hřišti, tak i mimo něj. Na hřišti byl spolehlivým hráčem, tím pověstným jazýčkem na vahách rozhodujícím zápasy. Mimo hřiště byl velkým organizátorem života oddílu, obrovsky pracovitým člověkem. Láďa byl prvním předsedou obnoveného oddílu volejbalu, dále trenérem mládeže a prvního družstva žen. Měl i zkoušky rozhodčího. Přes služby v zaměstnání se vždy dokázal dostavit na mistrovská utkání, třeba i taxíkem do Chrudimi na své náklady. Po čtrnácti letech odešel z Jaroměře za zaměstnáním do Trutnova a stal se hráčem Janských Lázní. Přesto se do Jaroměře každoročně rád vracel na turnaje, pokud mu stačily fyzické síly. V roce 2010 při slavnostním otevření sportovní haly mu byl starostou města předán pamětní list za rozvoj sportu v Jaroměři. Naposledy jsme Láďu viděli v Jaroměři při oslavách 50 let obnovení volejbalu v květnu 2016, kde byl oceněn jako zakládající člen oddílu volejbalu. Pak přišla ta smutná zpráva. Tak tedy sbohem kamaráde Láďo, zaklepal jsi na nebeskou bránu. Budeme na tebe vzpomínat.

Pan Ladislav Lebó zemřel dne 18. ledna ve věku 74 let.

Ivan Paulus

36. ročník turnaje Rumparáda

36. ročník turnaje Rumparáda

Za příšerného vedra se sešlo 18 hráčů, kteří vytvořili 9 vyrovnaných dvojic. Hrála se jedna skupina systémem každý s každým s tím, že bude následovat play-off. K play-off ovšem nedošlo jednak vinou počasí, které se dramaticky změnilo, jednak stavem hráčů. Situace, kdy si soupeřící dvojice v rozporu s pravidly, ale za nadšení diváků, vyberou v jednom zápase 15 oddechových časů, připomíná doby dávno minulé.

Výsledky turnaje:

1. místo: Petr Vavřín – Jan Hašek

2. místo: Eduard Petiška – Karel Zemek

3. místo: Roman Máša – Libor Mušák

Spotřeba:

200 piv … 11,1 piv/hráč

10,5 l destilátu … 525 malých panáků, 29,1 malých panáků/hráč

Rekordy ročníku:

Při téměř nulovém množství příchozích mají veškerou spotřebu na svědomí hráči

Po konzultaci a schválení diváky dvojice Novotný, Cabalka L. a Petiška, Zemek

ve vzájemném zápase měla nejméně 15 oddechových časů

Jasná prohra v Broumově

OP-1-M: Slovan Broumov - SG Jaroměř 3:0(16,20,19)

K nejvzdálenějšímu soupeři do Broumova zajížděla garda ještě v podzimním čase se začátkem utkání v 16,30, čímž byla omezena účast některých hráčů. Né všichni si mohli dovolit tak brzo z práce... 

Číst dál...

Podzim zakončen porážkou

OP-1-M: SG Jaroměř - TJ Červený Kostelec C 1:3(-22,-12,14,-13)

V posledním kole hostila SG Jaroměř vítěze loňského ročníku Okresního přeboru tým Červeného Kostelce, složený z exkrajských hráčů vyššího věku. Tento zápas měl rozhodnout o podzimním přeborníkovi, oba celky měli shodně 1 porážku.

Číst dál...

34. ročník Rumparády

Za nádherného počasí, které by i Bača záviděl :-), se konal již neskutečný 34. ročník tradičního a na celém světě ojedinělého turnaje Rumparáda.

Číst dál...

35. ročník Rumparády

Výsledky se zpracovávají a připravuje se článek k uveřejnění.

AKTUALITY

Tréninky přípravky ve dnech 5.12 a 7.12. jsou zrušeny.